Байерн и Аякс поделиха по точка, Бенфика взе три срещу АЕК

Байерн Мюнхен и Аякс завършиха наравно при резултат - 1:1 в двубой от втория кръг в група "Е" на Шампионската лига. Гола за домакините отбеляза Матс Хумелс, който бе точен още в 4-ата минута, а Нусаир Мазрауи изравни в 22-ата.

След почивката играчите на Аякс бяха близо до нов гол, но нямаха късмет при завършващия удар. Спорен момент пък дойде в 58-ата минута, когато домакините можеха да получат дузпа, след като Онана понечи да боксира топката, но удари в главата Хумелс. Реферът Павел Краловец обаче си замълча. Така двата тима поделиха по точка.

В друга среща от групата АЕК загуби от Бенфика с 2:3. Сеферович изведе гостите напред в резултата с попадение още в 8-ата минута. Грималдо покачи на 0:2 в 15-ата, но с две попадения на Клонаридис в 23-ата и и 63-ата минути - равенството бе възстановено. Точка на спора сложи Семедо, който бе точен в 75-ата минута.