Вердер с единия крак в групите, интересни реванши в ШЛ (видео)

Т. Михайлов

Вердер победи с 3:1 Сампдория в първи плейоф за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. Бременските музиканти удариха съперника си в началото на втората част. Първо Клеменс Фритц в 51-ата минута откри с мощен удар. В 65-ата Торстен Фрингс удвои от дузпа като малко преди това Пацини бе стрелял в гредата. Виновникът за наказателния удар Лукини бе изгонен. Две минути по-късно Писаро бе изведен на чиста позиция от Алмейда и направи 3:0. В 90-ата минута Пацини запази интригата с почетен гол за италианците.

В останалите 4 двубоя от вечерта също имаше доста емоции. Българският вратар на Шериф Тираспол Владислав Стоянов пусна само един гол при гостуването на Базел.Негов автор бе Щокер в 54-ата минута.  В Белград Партизан и Андерлехт направиха 2:2, което дава аванс на белгийците. Португалският Спортинг Брага пречупи Севиял с 1:0, а Апоел Тел Авив надигра с 3:2 като гост Ред бул Залцбург и също е много близо до заветните групи.