Байерн взе своето на гости на Бенфика

Байерн Мюнхен се наложи над Бенфика с 2:0 като гост в двубой от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадион "Луж".

В десетата минута Байерн откри резултата. Рибери пусна за Давид Алаба, който върна по земя в наказателното поле и там Роберт Левандовски изпрати кълбото в долния ляв ъгъл за 0:1.

В 54-ата минута мюнхенци удвоиха аванса си, след страхотна контра, започнала с петичката на Робен. Ренато Санчес пробяга половин терен, топката мина през Левандовски, Рибери и Хамес, след което португалецът заби кълбото във вратата на бившия си отбор. Той отказа да празнува гола и беше възнаграден с бурни аплодисменти от публиката на "Луж".

Иначе домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до почетно попадение, но с отлични намеси днес се отчете Нойер.