Шахтьор и Хофе със супер мач и незадоволителен резултат

Шахтьор Донецк завърши 2:2 срещу гостуващия Хофенхайм в среща от първия кръг в група "F" на Шампионската лига по футбол.

Германците, които са дебютанти в груповата фаза на турнира, нанесоха първи удар още в шестата минута. Флориан Грилич откри, след като беше изведен в чиста позиция от Леонардо Битенкурт и от точката на дузпата хладнокръвно копна топката над вратаря Андрий Пятов.

Шахтьор върна равенството в 27-ата минута, когато бразилецът Исмаили получи от бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораес, напредна и реализира за 1:1. В 38-ата минута Ховард Нордтвейт с глава засече центриране от корнер и покачи на 2:1 за Хофенхайм.

В 81-ата минута Шахтьор стигна до изравняването. Майкон, който дебютира в Шампионската лига, направи 2:2 със страхотен удар от 25 метра.

Иначе трябва да се отбележи, че треньорът на Хофенхайм - 31-годишният Юлиан Нагелсман стана най-младият наставник, водил отбор в групите на Шампионската лига.