Страхотен мач и късна победа за Ливърпул над ПСЖ, Звезда и Наполи не си вкараха

Ливърпул се наложи над Пари Сен Жермен с 3:2 в първа среща за двата тима от груповата фаза на Шампионска лига, която се игра на “Анфийлд".

Даниел Стъридж бе точен с глава в 31-ата минута, давайки аванс на "червените". Асистенцията бе на Робъртсън. В 36-ата минута Джеймс Милнър вкара гол от дузпа за 2:0, а тя бе отсъдена за нарушение на Хуан Бернат срещу Жоржиньо Вайналдум.

Малко очаквано резултатът стана 2:1 в 40-ата минута след гол на Тома Мюние. При тази ситуация обаче останаха съмнения за засада на Кавани, към когото първоначално бе насочена топката.

В 83-ата минута Килиан Мбапе изравни за ПСЖ, но финалният натиск на Ливърпул даде резултат. Първо удар на фаул на Трент Александър-Арнолд рикошира в играч на гостите и облиза гредата. В добавеното време резервата Роберто Фирмино вкара победното попадение за своя тим.

В другия мач от групата Цървена звезда и Наполи не си вкараха голове в Белград и така англичаните излязоха лидери с 3 точки.