Лудогорец приключи с Шампионска лига за този сезон (видео)

МОЛ Види се наложи над Лудогорец с минималното 1:0 в среща реванш от втория квалификационен кръг на ШЛ. Първият двубой в Разград завърши 0:0 и така тимът от Унгария продължава в следващата фаза за сметка на българския представител.

В 40-ата минута защитник на МОЛ Види изблъска с ръка Мисиджан в наказателното поле, а реферът спря играта, за да даде втори жълт картон за симулация на Мисиджан. Така разградчани останаха с човек по-малко на терена. Пет минути след това логичното се случи и Хаджич реализира отблизо с глава след разбъркване в наказателното поле на гостите.

След почивката положения имаше и пред двете врати. 15 минути преди края Ренан спаси отбора си от втори гол, отразявайки удар на Хущи. В 82-ата минута Жоао Пауло бе близо до гол за българския тим, но нацели греда.

Така Лудогорец отпадна от Шампионска лига, но ще се включи в турнира Лига Европа, където ще играе в трети предварителен кръг срещу победителя от от двойката Жрински (Босна и Херцеговина)-Валета (Малта).