Хайнкес е първият треньор с 11 поредни победи в ШЛ

Байерн Мюнхен постигна победа с 3:1 над Бешикташ в мач-реванш от осминфиналите на Шампионска лига. Този успех стана 11-ти пореден за наставника на баварците Юп Хайнкес в Шампионската лига. Съгласно Opta Sports, нито един треньор преди не е постигал подобно нещо.

До момента най-добрите серии се деляха от Хайнкес, Луис ван Гаал (май 2000 - септември 2009) и Карло Анчелоти (април 2014 - февруари 2015) - по десет поредни успеха в турнира на богатите.

Под ръководството на Хайнкес, който за четвърти път оглави немския гранд през октомври миналата година, Байерн спечели всичките си шест мача в надпреварата през настоящата кампания.

Попадението на Тиаго Алкантара в 18-ата минута вчера пък се оказа №100 за Байерн във всички турнири този сезон. За целта тимът се нуждаеше само от 39 мача.