Байерн разгроми десет от Бешикташ (видео)

Байерн Мюнхен се наложи над Бешикташ с 5:0 в първа среща от осминафиналите на Шампионската лига. В 16-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Домагой Вида фаулира откъсващия се сам пред вратата Роберт Левандовски и реферът му показа директен червен картон.

Резултатът откри Томас Мюлер в края на първото полувреме, след като се възползва от една отбита в наказателното поле топка и отблизо успя да матира стража на гостите Фабри - 1:0. Ведна след почивката Лева нацели греда от пряк свободен удар. В 53-ата минута Кингсли Коман записа името си сред голмайсторите, като това попадение даде допълнителен стимул на домакините.

В 66-ата минута Мюлер отново прониза вратата на гостите, а асистент в тази ситуация бе Джошуа Кимих. В 79-ата Роберт Левандовски  се възползва от зле отбита топка от вратаря на турците след удар на Хумелс и полякът бе точен - 4:0. Две минути преди края Левандовски добави още един гол, оформяйки крайния резултат.