Ливърпул с разгромен успех в първия си мач срещу Порто

Ливърпул записа разгромен успех с 5:0 при визитата си на Порто в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига. Садио Мане се отличи с хеттрик в мача, а другите обичайни заподозрени - Мохамед Салах и Роберто Фирмино добавиха по още един гол.

Първата ситуация в мача бе за домакините, когато в 10-ата минута Отавиньо отправи удар, който рикошира в защитник на англичаните и мина на сантиметри над напречната греда. В 25-ата минута Вайналдум опита удар, който бе блокиран от защитник, но топката се върна при холандеца, който асистира на Садио Мане, а последният прати кълбото под плонжа на вратаря и се оплете в мрежата за 0:1.

Само четири минути след това Джеймс Милнър оправи много силен удар, а топката се отби от гредата и попадна у Мохамед Салах, който прехвърли вратаря и отблизо отбеляза за 0:2. В 44-ата минута домакините бяха близо до гол, след като Тикиньо получи на скорост и веднага отправи удар, който премина до гредата.

След почивката "червените" си свършиха работата, отбелязвайки нови три гола. В 53-ата минута Салах изведе Роберто Фирмино, чийто удар бе спасен от вратаря, но при добавката Садио Мане довкара в опразнената врата, правейки резултата класически. В 70-ата минута Милнър бе изведен отляво, а той  много добре върна към точката на дузпата към Фирмино засече топката във вратата - 0:4.

Пет минути преди края Мане вкара третия си гол в срещата. Той напредна през центъра и отправи силен удар от границата на наказателното поле, фиксирайки крайния резултат в мача тази вечер.