Атомното нападение на ПСЖ се разправи с безидеен Байерн, Селтик също с класика (видео)

ПСЖ се наложи над гостуващия Байерн Мюнхен с класическото 3:0 в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Домакините поведоха с ранен гол още във втората минута, което определено повлия върху играта на двата тима. Дани Алвес бе точен след пас на бразилската мегазвезда Неймар.

След този гол баварците до края бяха отборът, който владееше повече топката. Момчетата на Карло Анчелоти обаче рядко стигаха до нещо по-интересно, а центрираните топки в наказателното поле ставаха лесна плячка за защитата на французите, които лесно чистеха в ъглов удар. Интересен факт е, че днес отборът на Байерн изпълни близо до корнера, но при нито един от тях не се стигна до нещо по-интересно пред вратата на Ареола.

Иначе в 32-ата минута Кавани направи 2:0 с неспасяем шут. Асистенцията отново бе за Неймар. И когато Байерно отново контролираше играта, ПСЖ нанесе своя трети решаващ удар в 63-ата минута Мбапе изигра отлично ситуацията и намери добре Неймар, който отблизо намери мрежата - 3:0. До края домакините пропуснаха още няколко минути, а гол на Байерн бе отменен заради засада.

В другата среща от тази група Селтик се наложи също с класическото 3:0 при визитата си на Андерлехт. Грифитс даде аванс на "детелините" в 38-ата минута, а останалите попадения паднаха след почивката. В 50-ата минута Мбоджи си вкара автогол, а в добавеното време Синклер оформи крайния успех за момчетата на Брендън Роджърс.