ПСЖ и Байерн мачкат в своята група

Пари Сен Жермен стартира впечатляващо с участието си в турнира Шампионска лига. Парижани победиха с 5:0 Селтик като гост в двубой от Група “В" на надпреварата. Французите си свършиха работата още преди почивката, когато вече водеха с три гола, дело на новите попълнения Неймар и Килиан Мбапе, които вкараха първите две попадения, а Единсон Кавани реализира дежурния си гол, който бе от дузпа.

През втората част темпото на игра значително спадна, но все пак ПСЖ стигнаха до още два гола във вратата на Селтик. Микаел Лустиг си вкара автогол, а последното попадение бе дело отново на Кавани.

Другият фаворит за спечелването на тази група - Байерн Мюнхен се наложи над гостуващия Андерлехт с 3:0. Левандовски откри от дузпа в 12-ата минута, а интригата приключи в 65-ата минута, когато Тиаго вкара втория гол за баварците. До края на мача имаше време за още един гол, който бе дело на Кимих (90).