Юве писа двойка на Монако и намали интригата за реванша (видео)

Ювентус се наложи с 2:0 при визитата си на Монако от първия 1/2-финал в Шампионската лига. "Бианконерите" взеха преднина на "Луи II" с попадение на Гонсало Игуаин в 29-ата минута на срещата. Отново аржентинецът заби втория гол за своя тим в 59-ата минута и по този начин улесни задачата на своя тим за реванша.

Първото попадение падна, след перфектно проведена контраатака, завършила с майсторски пас с петичка на Дани Алвеш към аржентинеца, който почти фронтално от наказателното поле вкара за 1:0. При втория гол - Игуаин засече центриране на Дани Алвеш пред вратарското поле, удвоявайки аванса на Юве.

Иначе малко преди това Лемар сгреши при изнасянето на топката в собствената си половина, а кълбото попадна в останалия сам по диагонала Маркизио, но ударът на италианеца бе отразен от Субашич. На другата врата - Буфон бе на висота и спаси няколко чисти голови положения, които се откриха пред домакините. Така интригата за реванша почти се изпари.