Монако направи важна крачка към полуфиналите в ШЛ (видео)

Монако се наложи с 3:2 като гост на Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк" в първата 1/4-финална среща от Шампионската лига. Срещата трябваше да се изиграе вчера, но бе отложена за днес заради експлозии в близост до автобуса на германския отбор.

В 17-ата минута Фабиньо пропусна дузпа за Монако. Наказателният удар бе отсъден, след като Сократис фаулира изскачащия сам срещу вратаря Килиан Мбапе. В 19-ата Килиан Мбапе даде аванс на гостите, макар да останаха съмнения за това, че бе в положение на засада при реализирането на гола. Лемар проби отляво и подаде към Килиан Мбапе, който пък не пропусна от близко разстояние.

В 35-ата минута Свен Бендер си отбеляза автогол в опит да изчисти центриране на Раджи и направи резултата 0:2.

В 57-ата минута Усман Дембеле бе точен за 1:2, връщайки надеждите на "жълто-черните". В 79-ата минута Мбапе с втория си гол в мача покачи на 1:3. Шинджи Кагава успя поне да намали на 2:3 в 84-ата минута. В крайна сметка монегаските си извоюваха доста добър резултат преди реванша.