Лестър си свърши работата срещу Севиля и продължава напред (видео)

Английският първенец Лестър се наложи с 2:0 над Севиля в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Така "лисиците" продължават напред в турнира, след общ успех - 3:2 от двете срещи. Головете днес вкараха Уес Морган в 27-ата минута и Марк Олбрайтън в 54-ата.

При първата ситуация Риад Марез центрира от фаул и Морган откри резултата. Сериозна вина за гола носи Габриел Меркадо, който трябваше да пази бранителя на Лестър. В 53-ата минута Серхио Ескудеро отправи изненадващ изстрел, който срещна гредата, а при добавката Бен Йедер не успя да възстанови равенството. В следващата атака Марез центрира, Адил Рами изби, но право в краката на Олбрайтън, който прецизно насочи топката в долния десен ъгъл на вратата - 2:0.

15 минути преди края Самир Насри си изкара втори жълт картон. Французинът се поддаде на провокация от страна на Джейми Варди и беше изгонен от рефера Даниеле Орсато. Това оказа влияние и англичаните запазиха аванса си до края на мача,