Фантастична четворка и Дортмунд продължава напред в ШЛ (видео)

Борусия Дортмунд победи Бенфика с 4:0 в 1/8-финален мач-реванш на Шампионската лига. Немският тим напълно заслужено стигна до успеха на "Сигнал Идуна Парк" и по този начин продължава напред с общ резултат 4:1.

"Жълто-черните" стартираха отлично мача и поведоха след само 4 минути игра. Дембеле центрира от корнер, Кристиан Пулишич отклони с глава и на далечната греда Пиер-Емерик Обамеянг нанесе безпощаден удар с глава. След това попадение темпото спадна и до края на първата част до нов гол не се стигна.

Четвърт час след почивката момчетата на Томас Тухел нанесоха двоен удар в рамките на две минути. Първо Кристиан Пулишич копна технично покрай вратаря за 2:0, а след това Обамеянг реализира втория си гол в мача с хубав удар от движение. Пет минути преди края на редовното време Обамеянг оформи своя хеттрик, макар да останаха сериозни съмнения за засада.