Севиля победи, но Лестър запази интригата за реванша (видео)

Севиля спечели с 2:1 срещу Лестър в първи 1/8-финал в Шампионската лига. В 14-ата минута защитниците на Лестър не можаха да изчистят, а Корея успя да вземе топката и Уес Морган направи глупаво нарушение, а съдията посочи бялата точка. Хоакин Корея обаче пропусна дузпата.

Все пак Пабло Сарабия откри резултата в 25-ата минута. Ескудеро центрира, а Пабло Сарабия насочи с глава много прецизно, топката се удари в гредата и влезе в мрежата - 1:0. Йоветич направи прекрасно овладяване на топката между двама и направи асистенция към непокрития Корея, който отбеляза с помощта на напречната греда - 2:0.

В 73-ата Джейми Варди върна шансовете на "лисиците". Националът получи топката сам пред Рико и нямаше как да сгреши. Дринкуотър му подаде по конец отляво по земя през двама от защитниците на Севиля. В 79-ата минута Йоветич падна около точката за дузпа. Грей не беше внимателен, но съдията реши да не свири втора дузпа в мача. До края имаше още положения, но до нов гол така и не се стигна.