Стадион: "Максимир", Загреб
Дата: 22.11.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Павел Краловец (Чехия)

Предвожданият от българския треньор Ивайло Петев хърватски първенец Динамо Загреб инкасира тежка четвърта поред загуба в групите на Шампионската лига. Този път балканците бяха ударени от Севиля с 4:0. Головете за домакините реализираха Лусиано Вието през първата част, а Серджио Ескудеро, Стивън Нзонзи и Висам Бен Йедер бяха точни през втората част. Така андалусийците събраха 10 точки и излязоха начело в класирането, като си осигуриха участие в 1/8-финалите. В същото време Динамо е последен без спечелена точка. За да запазят и без това илюзорните си шансове за 3-ото място в крайното подреждане, "плавите" трябва да победят задължително настоящия съперник, както и да не губят точки при гостуването си на Ювентус в последния ден от груповата фаза. Петев няма да може да разчита на контузеният Антолич и наказаният Стоянович, а под въпрос до последно ще са Лешкович и Фиолич.

Олимпик Лион успя да измъкне точка при визитата си на фаворита в групата Ювентус за крайното 1:1. "Бианконерите" откриха резултата, но в самия край на мача хората на Брюно Женесио успяха да изравнят резултата. След центриране от фаул Толисо скочи най-високо с глава прати кълбото неспасяемо в далечния ъгъл за крайното 1:1. В продължението Лаказет можеше да направи пълен обрат. В момента ОЛ заема 3-ото място с актив от 4 точки и е почти сигурен участник в Лига Европа напролет. За гостуването в Загреб аут за "хлапетата" са Жале и Гезал, а под въпрос са Грение и Фекир.

Прогноза: Динамо Загреб - Олимпик Лион 1:2