Лестър губи първи точки в ШЛ, Порто с важна победа

Порто се наложи над Брюж с минималното 1:0 в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Единственият гол в този двубой реализира Силва в 37-ата минута. Като цяло тази група продължава да бъде равностойна, тъй като в другата среща отборите на Копенхаген и Лестър Сити не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0.

Така английският Лестър загуби първите си две точки в Шампионската лига през сезона. До този момент възпитаниците на мениджъра Клаудио Раниери имаха три победи от три двубоя. Все пак "лисиците" остават в отлична позиция за класиране на 1/8-финалите в турнира за първи път в своята история. Двубоят в датската столица не бе особено интересен, като най-чистото положение в срещата дойде едва в 90-ата минута, когато домакините бяха близо до победата. Андреас Корнелиус стреля с глава, но Каспър Шмайхел съумя да спаси и да спечели точката за своя тим.