Бенфика излъга Динамо, Бешикташ и Наполи поделиха по точка

Бенфика победи с 1:0 гостите от Динамо Киев в двубой от група В на Шампионската лига. Победното попадение дойде в 45-ата минута от дузпа дело на Салвио. Вида наруши правилата срещу Луизао в наказателното поле и последва дузпа за домакините. Салвио застана зад топката и откри резултата в полза на Бенфика.

Бенфика удари и гредата в 53-ата минута на двубоя, когато Гедеш стреля добре, но нямаше късмет да се разпише. Динамо Киев си спечели дузпа в 67-ата минута, когато Едерсон фаулира Дерлис в наказателното поле. Зад топката застана Жуниор Мораес, но бившият играч на ЦСКА пропусна целта.

До края на мача двата тима не стигнаха до попадение и домакините грабнаха 3-те точки.

В другата среща от групата Бешикташ и Наполи не успяха да се победят, завършвайки наравно - 1:1. Куарешма откри резултата в 78-ата минута от дузпа, а Хамшик донесе точката на своя отбор с попадение в 82-ата минута.