Този път Сити с успех срещу Барса

Манчестър Сити се наложи над Барселона с 3:1 в двубой от Група "С" на Шампионската лига. Каталунците стартираха добре срещата и дори поведоха в резултата. Лионел Меси се разписа в 21-ата минута при отлична контраатака. След меле пред вратата на гостите, удар на Агуеро беше блокиран, а топката попадна у Меси. Той даде дълъг пас към Неймар. Бразилецът напредна и върна успоредно на наказателното поле, където бе Меси и той вкара в близкия ъгъл.

Илкай Гюндоган изравни в 39-ата минута. Агуеро подаде на Стърлинг отдясно, а той напредна и подаде успореден пас за Гюндоган, който не можеше да сгреши - 1:1. В 51-ата минута Кевин Де Бройне донесе обрата, а в 74-ата минута германският национал заби още един гол - 3:1. При третия гол Агуеро подаде успоредно на Де Бройне, който изведе Навас, а той центрира успоредно. Топката отскочи до германеца, който се разписа.