Арсенал отново победи Лудогорец

Лудогорец допусна загуба с 2:3 при домакинството си на Арсенал в мач от четвъртия кръг в груповата фаза на Шампионска лига. Джонатан Кафу откри резултата след само 12 минути игра. Вандерсон центрира отлично и Кафу препарира Оспина.

Клаудиу Кешерю удвои 180 секунди по-късно. Кафу се справи с Гибс в наказателното поле на англичаните и подаде отлично към непокрития Клаудиу Кешерю, за когото не бе проблем да вкара от два метра - 2:0. Гостите върнаха едно попадение чрез Гранит Джака в 20-ата минута, разписал се след пас на Йозил.

В 41-ата минута Оливие Жиру изравни след удар с глава, наказвайки неразчетено излизане на Милан Борян.

След почивката разградчани бяха близо до нов гол, но Вандерсон на два пъти пропусна от добра ситуация. Така се стигна до 88-ата минута, когато Месут Йозил бе точен за "артилеристите" и донесе трите точки на своя отбор.