Бешикташ изненада Наполи. Бенфика взе своето срещу Динамо

Бешикташ стигна до малко изненадваща победа в своята група "В" на Шампионската лига. Турският гранд спечели с 3:2 гостуването си на Наполи на "Сан Паоло". Мачът бе доста интересен, като гостите на три пъти повеждаха в резултата чрез Адриано в 12-ата и Венсан Абубакар в 38-ата и 86-ата минута. В два от случаите Наполи успяваше да възстанови равенството чрез Дрис Мертенс в 30-ата и Маноло Габиадини в 69-ата минута от дузпа, но така и тимът така и не успя да стигне до трето попадение.

Може да се отбележи обаче, че домакините бяха ощетени, тъй като последното попадение на турците не трябваше да бъде зачетено, тъй като бе от засада.

В другата среща от тази група, Бенфика се наложи с 2:0 над Динамо Киев. Салвио откри резултата от дузпа в 10-ата минута. Пак в 10-ата минута, но на второто полувреме, Серви вкара втория гол за своя тим и до голяма степен уби интригата. В крайна сметка домакините не успяха да се върнат в мача и загубиха.