Стадион: "Олимп 2", Ростов-на-Дон
Дата: 19.10.2016г.
Час: 21:45
Съдия: Даниеле Орсато (Италия)

Отборът на Ростов завоюва историческа първа точка в дебютното си участие в Шампионската лига. След като стартираха с тежко поражение с 0:5 срещу Байерн Мюнхен, в последния си мач в надпреварата селекцията на Иван Данилянц направиха 2:2 у дома срещу холандския първенец ПСВ Айндховен. По този начин Ростов вкара и първите си попадения в групите на най-комерсиалния турнир, а и на двата гола автор бе Дмитрий Полос. Под въпрос за домакините е единствено Лазуткин.

За втори път в рамките на няколко месеца Атлетико Мадрид сломи Байерн Мюнхен с 1:0 в Шампионската лига. През април това се случи в първи полуфинал от турнира, а сега във втория кръг от Група "D" Караско реализира единствения гол в 35-ата минута, а шест минути преди края съотборникът му Антоан Гризман пропусна дузпа. Това е първа загуба за гостите под ръководството новия им наставник Карло Анчелоти. Така в момента възпитаниците на Диего Симеоне са с пълен актив от 6 точки. За визитата край река Дон аут са Фернандес, Хименес и Черчи.

Прогноза: Ростов - Атлетико Мадрид 0:3