Треньорът на Исландия: Гордея се с целия отбор

Старши-треньорът на националния отбор на Исландия Хаймир Хадлгримсон коментира загубата от Исландия с 2:1 в мач от третия кръг на груповата фаза на Мондиал 2018.

"Искам да поздравя Хърватия с победата. Те играха великолепно през цялото време, не само сега, ние им желаем успех. Такова качество на играта може да ги прати далече.

Гордея се с моите момчета, от техния характер, настойчивост и техника. Играчите са бойци, ние до последно имахме шанс да участваме в плейофите. Гордея се с целия отбор, треньорския щаб и футболната асоциация. Показахме, че заслужено се намираме тук и можем да играем срещу най-добрите.

Получавахме новините от Санкт Петербург, технологиите го позволяват. През първото полувреме ни трябваше един гол, но не можехме да хвърлим всички сили срещу хърватите в едно полувреме. Попадението след почивката бе шок за нас, от който не успяхме да се възстановим. Наложи се да рискуваме. Такъв е футболът. Това е прекрасна игра, но понякога е жестока", заяви Хадлгримсон.