Дания и Австралия поделиха по точка (видео)

Дания и Австралия не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 1:1 във втория двубой на двата тима от програмата на Мондиал 2018. "Червения динамит" избухна бързо и още В 7-ата минута Кристиан Ериксен намери мрежата с чудесен шут от границата на наказателното поле. Асистенцията при тази ситуация бе на Николай Йоргенсен.

В 37-ата минута Миле Йединак от дузпа изравни. Наказателният удар бе присъден от рефера Матеу Лаос, който преди това изгледа видеоповторение. Брадатият капитан на тима пък бе точен от бялата точка за 1:1.

В началото на втората част бе скучно, но постепенно двата тима опитаха да стигнат до пълния комплект от 3 точки. В последните 20 минути бе доста интересно. Първо Аарън Мууй изпрати снаряд към вратата на съперника, но малко не му достигна до гола. Шмайхел от своя страна на няколко пъти трябваше да се намесва решаващо и го стори по възможно най-добрият начин. В крайна сметка двата отбора поделиха по точка и на този етап запазиха интригата в групата.