Швеция взе своето срещу Южна Корея

Швеция се наложи над Южна Корея с минималното 1:0 в мач от група F на Световното първенство. В 20-ата минута бе едно от най-интересните положения в мача. Маркус Берг направи огромен пропуск, след като се изправи пред вратаря и от чиста позиция от седем метра стреля в крака на корейския страж.

В края на първата част и двата тима искаха дузпа. Първо в 42-ата корейците претендираха за наказателен удар, но реферът прецени, че Аугустинсон играе чисто. Минута по-късно шведите поискаха 11-метров удар и арбитърът отново замълча.

“Трите корони" стигнаха до така важния гол след почивката. Гранквист се разписа от дузпа в 65-ата минута. При тази ситуация Ким препъна Клаесен в наказателното поле, а съдията гледа положението след видеоповторение и чак след това отсъди най-голямото наказание във футбола.

Иначе малко преди гола - Тойвонен стреля опасно с глава, но вратарят Чо успя да избие от голлинията. До края нямаше положения и пред двете врати и в крайна сметка Швеция стигна до успеха.