Хърватия стартира на Световното с победа над Нигерия (видео)

Хърватия записа рутинна победа с 2:0 над Нигерия в среща от група D на световното първенство в Русия. Срещата се игра в Калининград, като хърватите вкараха по един гол през двете части.

Етебо си отбеляза автогол в 32-ата минута. След ъглов удар Манджукич отклони топката с глава, тя се отби в крака на Етебо и след това се озова в мрежата за нещастие на новото попълнение на Стоук.

Нигерийците започнаха по-активно втората част и пропуснаха няколко добри положения. В крайна сметка всичко свърши в 71-ата минута, когато Лука Модрич направи 2:0 от дузпа. След центриране в наказателното поле Еконг прегърна Манджукич и извърши нарушение, като съдията логично отсъди наказателен удар, а Модрич бе точен от бялата точка, фиксирайки крайния резултат в срещата.