Шалке се реваншира на феновете с нова победа в ЛЕ

Шалке 04 записа победа с 3:1 над Ред Бул Залцбург в среща от група "I" на турнира Лига Европа. "Кралскосините" са в серия от 5 поредни загуби от началото на сезона в Бундеслигата, но днес демонстрираха отлична игра и записаха втория си успех във втория по значимост клубен турнир на Стария континент.

В 15-ата минута Леон Горетцка откри резултата. Първият му удар бе спасен от вратаря, но при добавката Горетцка бе точен. В 47-ата минута Бенедикт Хьоведес центрира, топката рикошира в Чалета-Чар и се озова във вратата на гостите - 2:0. В 58-ата минута Хьоведес направи резултата класически.

Гостите стигнаха до почетно попадение в 72-ата минута, когато Джонатан Сориано оформи крайното 3:1. Това бе втори успех за Шалке в групата и тимът има актив от 6 точки и заема 2-ото място във временното класиране. Ред Бул пък остава на 3-ата позиция с нулев актив.