Фиорентина громи, ПАОК също с победа в групата

Фиорентина записа впечатляваща победа с 5:1 над Карабах в среща от груповата фаза на Лига Европа. В 39-ата минута Кума ел Бабакар прати топката във вратата на гостите и по този начин откри резултата. "Виолетовите" "превключиха на трета" само за няколко минути, след като хърватската звезда Никола Калинич и отново Бабакар бяха точни, правейки резултата класически.

След почивката Мауро Сарате вкара два гола (63, 77) и зарадва феновете на "Артемио Франки". В самия край на срещата Дино Ндлову вкара почетното попадение за клуба от Азербайджан. В следващия кръг италианският тим гостува на Слован Либерец.

В другата среща от групата ПАОК се поздрави с победата при гостуването си в Чехия на Слован. Гърците спечелиха с 2:1 и оглавиха класирането в групата. Домакините откриха резултата с гол още в 1-ата минута, но след това в герой за гърците тази вечер се превърна капитанът Стефанос Атанасиадис, реализирал и двата гола.