Бенфика се класира след обрат на Стад Велодром (видео)

.

Отбора на Бенфика успя да победи с 2:1 при гостуването си на Олимпик Марсилия и така се класира напред на четвъртфиналите в турнира Лига Европа. Домакините успяха първи да открият резултата едва в 70-та минута благодарение на Мамаду Нианг. Той успя да стреля от близко растояние в наказателното поле и да прати неспасяемо топката в мрежата на Цезар. Само 5 минути им бяха нужни на Бенфика да се съвземат. Те успяха да изравнят резултата чрез Максимилиано Викторио Паес Перейра, който с плътен шут от близо 32 метра разстояние прати топката в долния ляв ъгъл на врата на домакините. В последната минута на двубоя Жуниор де Соуза Перейра Алан Кардес се превърне в герой за гостите след като отбеляза за 2:1.