Ювентус с единия крак на ¼-финал (видео)

.

Ювентус се доближи до ¼-финалите на Лига Европа, надигравайки с 3:1 английския Фулъм на “Олимпико” в Торино. Всички голове в този двубой паднаха през първата част като още в 9-ата минута Легроталие откри с глава след центриране от корнер.

В 25-ата минута Дзебина удвои с доста красив гол. Макар да е защитник той финтира двама противникови бранители и видя пролука за стрелба и с хубав удар преодоля Шварцер. След няколко рикошета в 35-ата минута Фулъм се върна в мача като голмайстор стана Диксън Етуху. В продължението на първата част Трезеге оформи крайното 3:1. Той първо стреля в гредата, но топката се върна в него и при добавката не сгреши.

Втората част бе доста по-спокойна като Фулъм поизравни играта, а и италианците се постараха да съхранят добрия резултат. Боби Замора имаше няколко добри шанса за гол, докато най-сериозното положение пред Шварцер бе шут на Диего в края, избит от вратаря.