Андерлехт загуби при гостуването си на Хамбургер (видео)

.

Хамбургер успя да победи с 3:1 гостуващия отбор на Андерлехт в осминафинална среща от турнира Лига Европа. Домакините успяха да открият първи резултата в 23-та минута благодарение на Йорис Матийсен. Той стреля от близо 11 метра разстояниe и направи безпомощен стража на гостите Силвио Прото.

В 40-та минута новопривлеченият в състава през зимния трансферен прозорец - Рууд ван Нистелрой удвой преднината на Хамбургер. В послената минута на първото полувреме Джонатан Легиър успя да върне едно попадение за гостите. Той стреля по прекрасен начин от близо 28 метра разстояние и прати топката в горния ляв ъгъл на врата пазена от Франк Рост. В 76-та минута Дейвид Яролим направи резултата 3:1 в полза на домакините.