Ливърпул с поражение на Лил Метропол (видео)

.

В изигралата се днес осминафинална среща от турнира Лига Европа тимът на Ливърпул загуби минимално с 1:0 при гостуването си на Лил. Срещата започна равностойно с положения и пред двете врати. В края на първата част домакините опитваха удари по посока на врата пазена от Пепе Рейна, но те не бяха проблем за опитния страж. В 43-та минута след изпълнен пряк свободен удар от Стивън Джерард топката достигна до Глен Джонсън, който центрира добре в наказателното, където Фернандо Торес се извиси над всички и стреля опасно с глава, но стражът на домакините показа завиден рефлекс.

Steven Gerrard and Ryan Babel challenge Franck Beria of Lille during the UEFA Europa League last 16, 1st leg match between Lille and  Liverpool on March 11, 2010 in Lille, France.

Лил беше по-добрият отбор през втората част и заслужено успя да открие резултата в самия на край на мача. В 85-та минута при центриране на Еден Хазард в наказателното поле топката изненада опитния страж на червените и той не успя да реагира. След попадението Ливърпул се хвърли в атака. Две минути по-късно Джерард успя да си нагласи топката, обърна се и стреля с левия крак, но кълбото се удари в противников играч.  След това Торес се опита да засече, но топката отнво срещна тялото на противник и в крайна сметка беше изчистена. Лил отговори с греда на гомайстора Хазард. Така Лил заслужено спечели днес, което ще направи реванша на "Анфийлд" още по-вълнуващ.

A free kick by Eden Hazard of Lille (not in shot) beats Pepe Reina of Liverpool during the UEFA Europa League last 16, 1st leg match between Lille and  Liverpool on March 11, 2010 in Lille, France.