Севиля – Атлетик: Уверено към защита на трофея

Стадион: "Рамон Санчес Писхуан", Севиля
Дата: 14.04.2016г.
Час: 22:05
Съдия: Дамир Скомина (Словения)

Севиля е близо до полуфинал в Лига Европа, след като в първия четвъртфинален мач от турнира се наложи при гостуването на Атлетик Билбао с 2:1 и до известна степен предреши сблъсъка. Защитаващият трофея клуб загуби през уикенда дербито в последните минути на срещата с Валенсия и по този начин изостава на 3 точки от Топ 6. Това е 3-та пореден кръг, в който андалусците губят в Примера Дивисион и очевидно погледите и усилията са насочени именно към европейския турнир. Беноа Тремулинас и Марко Андреоли са с травми, а пък Даниел Карисо е също с леки проблеми и Севиля вероятно няма да разчита на него. Кевин Гамейро получи почивка в последния мач от първенството и се очаква да започне сред титулярите в средата на седмицата.

Атлетик Билбао игра равностойно в първият четвъртфинален двубой, но в крайна сметка допусна поражение и изглежда ще отпадне от Лига Европа. Ситуацията в Примера Дивисион е положителна, след като "лъвовете" са с 3 точки преднина пред съперника си в четвъртък и на точка пасив от 5-я Селта. Себин Мерино, Иняки Уилямс и Лапорте са с контузии, а точно последните два са сред важните и ключови играчи на гостите.

При друга развой на първата среща можехме да кажем, че сблъсъкът е непредсказуем, но реалността е друга. Севиля са опитен отбор в европейските турнири, имат по-голямата класа и мотивация да защитат титлата си, а и да не забравяме домакинската подкрепа. Атлетик Билбао пъкоще повече е във влошено положение след травмите на Уилиямс и Лапорте, така че не виждаме как ще се избегне поражението за гостите.

Прогноза: Севиля - Атлетик Билбао 2:0