Мидтиланд с обрат срещу Юнайтед

Мидтиланд се наложи с 2:1 над един от големите фаворити за трофея в Лига Европа - Манчестър Юнайтед. Давид де Хеа получи контузия в глезена по време на загрявката преди мача и вместо него стартира Серхио Ромеро.

В 37-ата минута Мемфис Депай откри резултата. Лингард центрира отдясно, а Депай успя да прати топката под плонжа на Андерсен. В 44-ата минута Пионе Систо изравни. Карик сбърка, а халфът на домакините проби през центъра, финтира Ерера и пробва удар. След рикошет в крака на Смолинг топката влезе във вратата на Ромеро - 1:1.

В 77-ата Пол Онуачу направи обрата пълен. Нападателят стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата на Ромеро, наказвайки слабите изяви на бранителите на "червените дяволи". Като титуляр за Мидтиланд игра българският национал Николай Бодуров.