Вердер Бремен победи Твенте и продължава в турнира (видео)

.

В изигралата се днес среща от 1/16 финалната фаза на турнира Лига Европа Вердер Бремен постигна убедителна победа с 4:1 над холандският Твенте. Така домакините се класират за осминафиналите с общ резултат от 4:2. Първата част започна взривно за домакините. Вердер Бремен откриха резултата още в 15-та минута чрез Клаудио Пизаро. Само пет минути по-късно същият успя да удвой. Седем минути след това Роналдо Апаресидо Родригес Налдо направи резултата 3:0 чрез много добър шут с десният крак изпращайки кълбото неспасяемо във вратата пазена от Сандер Бошкер. Но в 33-та минута неочаквано гостите стигнаха до попадение чрез Люк де Йонг, който отбеляза с глава. Така отбора на Вердер Бремен се оттегли на почивка с две попадения преднина. През второто полувреме домакините намалиха темпото, но това не им попречи да стигнат до четвъртото си попадение в срещата в 58-та минута благодарение на Клаудио Пизаро, който записаха своя хеттрик в мача.