Волфсбург на осминафинал след победа над Виляреал (видео)

.

В изигралата се днес среща от 1/16 финалната фаза на турнира Лига Европа отбора на Волфсбург победи с 4:1 гостуващият тима на Виляреал. Така домакините се класират за осминафиналите с общ резултат от 6:3. Волфсбург успяха да открият резултата още в 9-та минута с гол на Един Дзека, който с добре пласиран шут прати топката в горния ляв ъгъл на противниковата врата. 5 минути по-късно Ангел Лопес от Виляреал си отбеляза автогол и така удвой резултата в полза на домакините. В 30-та минута обаче Виляреал успяха върнат едно попадение благодарение на Жуан Капдевия. В края на първата част в 41-та минута Кристиан Гентнер се разписа с добре пласиран удар с левия крак от близо 5 метра разстояние. Така домакините се оттеглиха на почивката с 2 гола преднина. Втората част протече отново под инициативата на Волфсбург. В 64-та минута Либано Батишта Единалдо Графите направи резултата 4:1 с добър шут с десния крак изпращайки кълбото в долния десен ъгъл на Диего Лопеш.