Атлетико Мадрид продължава в осминафиналната фаза (видео)

.

В изигралият се днес двубой от 1/16 финалите на турнира Лига Европа Галатасарай загуби като домакин от гостуващият Атлетико Мадрид с 1:2. Така испанците се класират за осминафиланта фаза на турнира с общ резултат 2:3. Първата част протече спокойно без кой знае какви положения и пред двете врати. Единственото интересно нещо беше смяната извършена в края на полувремето от Атлетико Мадрид. В игра влезе Диего Форлан, а напусна Серхио Агуеро вероятно заради получена контузия. Втората част също започна с промени в стартовите единайсет. Този път домакините извършиха такава като напусна Блумер Елано, а в игра влезе Акман. 16 минути по-късно гостите откриха резултата благодарение на Симао, който с хубав шут изпрати кълбото в горният десен ъгъл на вратата пазена от Лео Франко. Само 3 минути след това домакините изравниха. Автора на попадението беше Абдулкадер Кейта, който изпрати топката в долният десен ъгъл на вратата на гостите от близо 5 метра разстояние. В самият край на срещата, когато всичко изглеждаше, че има продължения Диего Форлан се превърна в герой за тима на Атлетико Мадрид отбелязвайки красив гол с левият крак от точката за изпълниние на дузпи.