Марсилия продължава след победа над Копенхаген (видео)

.

В изигралият се днес двубой от 1/16 финалите на турнира Лига Европа отбора Олимпик Марсилия успя да победи с 3:1 датският Копенхаген. При този резултат домакините продължават напред в осминафиналите с общият резултат 6:2. Първото полувреме протече равностойно. Положенията се редуваха и пред двете врати. Но в края на първата част домакините стигнаха до попадението. Негов автор беше Бен Афра, който от близо 5 метра разстояние с удар с десният крак изпрати кълбото в долният десен ъгъл на стражът на гостите. През втората част домакините забавиха темпоте, но това не им попречи да стигнат до две нови попадения. Първото дойде в 61-та минута, а негов автор беше Бакари Коне. Минути по-късно в 77-та същият направи резултата 3:0 за Олимпик с плътен удар с десният крак. Четири минути преди края на срещата Айлтон Хосе Алмейда успя да върне едно попадение за Копенхаген.