Андерлехт победи Атлетик и продължава напред (видео)

.

В изигралият се днес двубой от 1/16 финалите на турнира Лига Европа отбора на Андерлехт успя да победи категорично гостуващият тим на Атлетик Билбао с резултат 4:0. Така белгийците се класират с общ резултат 5:1. Първото полувреме протече основно под диктовката на домакините. Те успяха да открият резултата още в 4-та минута на срещата. Автор на попадениято беше Ромелу Лакаку, който с шут с левия крак от близо 5 метра разстояние направи стражът на гостите безпомощен. В 27-та минута пък играчът на Атлетик - Микел Сан Хосе Домингес си отбеляза нелеп автогол. Така той удвой преднината на домакините.

Втората част отново започна с масирани атаки на домакините. В 50-та минута Мбарк Боуссоуфа направи резулатата класически за Андерлехт. Осемнадесет минути по-късно Джонатън Легиър сложи край на всичко като успя да отбележи от близо 15 метра с хував шут с десният крак, изпражайки кълбото в долния ляв ъгъл на Горка Ирайзоз.