Фулъм продължава напред след равенство в Донецк (видео)

.

В друга среща реванш днес от турнира Лига Европа отборите на Шатьор Донецк и Фулъм не успяха да се излъчат победител помежду си. Срещата завърши при резултат 1:1, при което англичаните се класират за осминафиналите с общ резултат 2:3. Гостите успяха първи да открият резултата чрез Брейд Хангеланд в 33-та минута. Той успя да засече топката с глава и да я прати в горният ляв ъгъл на вратата на Андрей Пятов от близо 5 метра разстояние. До края на първата част домакините се опитваха да стигнат до изравнителното попадение, но явно им липсваше късмет.

Второто полувреме протече изцяло под инициативата на Шахтьор Донецк. Те наложиха темпото си над противника и заслужено Родригес Жадсон изравни в 69-та минута. Той успя да отбележи чрез много хубав удар с десният крак близо до точката за изпълнение на дузпа. До края на срещата домакините опитваха да вкарат и второ попадение, но защитата на Фулъм издържа.