Спарта Прага изпусна да поднесе изненадата срещу Шалке

Шалке 04 и Спарта Прага завършиха наравно - 2:2 на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен в доста интересна среща от груповата фаза на Лига Европа. Гостите  осъществиха обрат в мача и дори водеха с 2:1 до 73-ата минута, когато Лерой Сане успя да изравни резултата за "кралскосините".

Иначе Франко ди Санто даде аванс на Шалке в 6-ата минута. Кехинде Фатай изравни в 50-ата, а Давид Лафата даде аванс на своя тим с попадение в 63-ата. Все пак Лерой Сане изравни за домакините в 73-ата минута и донесе точката на своя тим.

В другия мач от групата АПОЕЛ Никозия успя да стигне до първа победа в групата срещу оформящия се като аутсайдер Астерас Триполис. Брайън Луи даде аванс на гостите съвсем рано в срещата, но Фернандо Кавенаги изравни от дузпа точно преди почивката. Карлао бе точен за крайното 2:1 минута преди изтичането на час игра.