Билбао си тръгна с трите точки от Белград

Партизан загуби у дома от Атлетик Билбао с 0:2 и допусна първо поражение в група "L" на Лига Европа. Българският нападател на "гробарите" Валери Божинов бе титуляр и остана на терена до 64-ата минута, когато бе заменен от Петър Гръбич. Другият българин Иван Бандаловски остана на резервната скамейка.

Баските поведоха след малко повече от половин час игра, когато Раул Гарсия се възползва от подаване на Оскар Де Маркос и не остави шансове за вратаря Живкович. Сърбите опитаха да стигнат до изравнително попадение, но пет минути преди края Бенят Ечаберия вкара нов гол за испанците и сложи точка на спора, оформяйки крайното 0:2. Партизан и Атлетик Билбао имат вече по 6 точки и еднаква голова разлика.

В другия мач от групата АЗ Алкмаар отстъпи у дома от Аугсбург с 0:1. Малко преди почивката Пьтър Троховски (43) от пряк свободен удар вкара гола за победата на своя тим.