Дортмунд измъкна трите точки от Краснодар

Борусия Дортмунд се наложи над Краснодар с 2:1 в двубой от група "С" на Лига Европа, който се игра на стадион "Сигнал Идуна Парк". Домакините имаха преимущество над своя съперник през по-голямата част от двубоя, но трите точки бяха на път да се изплъзват преди Жоо-Хо Парк да донесе победата с гол в третата минута на добавеното време.

Иначе гостите откриха резултата при първата си атака в мача, а автор на попадението бе Павел Мамаев, получил подаване от Фьодор Смолов. Матиас Гинтер изравни в добавеното време на първата част, засичайки центриране на Парк с глава. Така се стигна до добавеното време, когато Борусия вкара победния гол. Този път Гинтер върна жеста на Парк и асистира за попадението на новото попълнение на "жълто-черните".

Така Дортмунд оглави групата с 3 точки, ПАОК и Габала следват с по една, а Краснодар е с 0.