Билбао и Рубин продължават напред в ЛЕ, Уест Хам отпадна безславно

Отборите на Интер Баку и Атлетик Билбао не успяха да се победят, завършвайки наравно - 0:0 в мач-реванш от третия предварителен кръг в Лига Европа. Баските продължават напред след успех с 2:0 на "Сан Мамес" преди седмица.

В същото време Рубин Казан с Благой Георгиев в състава си завърши 1:1 у дома с австрийския Щурм Грац и с общ резултат 3:2 се класира за плейофите на Лига Европа.  Гостите от Австрия откриха резултата в 68-ата чрез Йосип Тадич. Домакините върнаха обаче попадението само пет минути по-късно, като голът отбеляза Олег Кузмин.

Английският Уест Хам приключи участието си в турнира Лига Европа. Лондонските "чукове" отстъпиха при гостуването на румънския Астра в Гюргево с 1:2 и след 2:2 в Лондон отпаднаха от надпреварата. В днешната среща Мануел Ланзини откри за Уест Хам с гол още в 3-ата минута, но румънците стигнаха до обрат с голове на Константин Будеску между 32-ата и 36-ата минута.

Утре е жребият за следващата фаза в Лига Европа.