Севиля прекърши Зенит

Севиля победи Зенит с 2:1 в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Александър Рязанцев неочаквано и изненадващо откри резултата в полза на гостите в 29-ата минута, но в заключителния четвърт час играчите на Унай Емери сътвориха обрата с попаденията на Карлос Бака и Денис Суарес.

Целият мач премина под диктовката на испанците, като натискът на домакините стана още по-осезаем след почивката, което бе материализирано с два гола. В 72-та минута Видал центрира към Карлос Бака, който от 4-5 метра с глава изравни.

Победният гол падна в 88-та минута. Тогава Стефан Мбиа с глава отклони една неспасяема топка към границите на наказателното поле, където беше Денис Суарес.

Победата с 2:1 за Севиля остава изхода от сблъсъка отворен и дава надежди за вълнуващ спектакъл след седмица в Санкт Петербург.