Севиля взе своето при визитата си на Виляреал

Севиля записа успех с 3:1 при визитата си на Виляреал в първа осминафинална битка от турнира Лига Европа. Двата тима изиграха страхотен мач от първата до последната минута. След няма и 30 секунди гостите откриха резултата. След изпълнението на центъра последва дълъг пас в предни позиции, където в крайна сметка кълбото стигна до Витоло, който почти веднага отправи точен удар, пращайки топката във вратата. В следващата атака "Жълтата подводница" бе много близо до това да се върне в мача, но Вието нацели гредата.

В 26-ата минута Стефан М'Биа удвои аванса на своя тим, оползотворявайки асистенция на Беноа Тремулинас. Малко след почивката домакините се върнаха в мача, след като Лусиано Вието бе точен - 1:2. Само 120 секунди след това Кевин Гамейро бе точен и даде нов аванс от два гола за Севиля, като този резултат се запази до края на двубоя.