Цюрих би Виляреал в луд мач, Мьонхенгладбах оглави класирането в групата

ФК Цюрих победи с 3:2 Виляреал в среща от груповата фаза на Лига Европа.

Двата отбора си спретнаха голово шоу през първото полувреме, в което в рамките на 10 шеметни минути, паднаха и петте гола. Томас Пиня откри резултата в 20-ата минута, след като засече с глава центриране на Хавиер Еспиноса. 60 секунди по-късно домакините изравниха след точен удар с глава на Франк Етунди.

След три минути Виляреал отново излезе напред в резултата, а в прегръдките на съотборниците си бе Жерар Морено. След две минути  Берат Джимсити с изстрел с глава от далечно разстояние изравни за 2:2.

В 29-ата минута Ясин Чикауи бе точен след асистенция на Нико Елведи и оформи крайния резултат.

В същото време, в друга среща от групата. Борусия Мьонхенгладбах постигна успех с 2:0 като гост на Аполон Лимасол и оглави класирането в групата гостите стигнаха до успеха с голове през второто полувреме. В 56-ата минута Рафаел се възползва от пас на Торган Азар, който даде отличен прехвърлящ пас, след което бразилецът реализира за 1:0. В добавеното време на мача Патрик Херман узакони успеха на немците с втория гол в мача.