Ред Бул Залцбург громи, Селтик с равенство в Лига Европа

Селтик завърши наравно - 1:1 при гостуването си на Астра Гюргево в мач от група D на Лига Европа. Българският играч на "детелините“ Александър Тонев остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Гостите от Шотландия поведоха в 32-ата минута с попадение на Стефан Йохансен, а Вилиам Аморим изравни в 79-ата минута с много красив фалцов удар, направил безпомощен вратаря на Селтик Крейг Гордън.

В другия мач от групата Ред Бул Залцбург разгроми домакините от Динамо Загреб с 4:1. Джонатан Сориано откри резултата за австрийците в края на първото полувреме, а Кевин Кампъл удвои аванса в 59-ата минута преди в ответната атака Анхело Енрикес да върне един гол за Динамо.

Надеждите на домакините обаче бързо бяха охладени от втория гол на Сориано в мача в 64-ата минута. В 72-ата Масимо Бруно вкара четвърти, а Сориано оформи своя хеттрик и крайното 5:1 в 85-ата минута.