Фиорентина победи Динамо Минск

Фиорентина победи с 3:0 като гост Динамо Минск в мач от втория кръг на груповата фаза на Лига Европа. Италианците пристигнаха в Белорусия със силно променен състав заради много контузени, но въпреки това, още в първите минути установиха пълен контрол в мача.

Алберто Акуилани даде преднина на италианския тим в 33-ата минута след стражът на домакините не се намеси по най-подходящия начин, а през втората част Йосип Иличич и Филипо Бернардески направиха победата на класическа с два гола в рамките на шест минути.

Възпитаниците на Винченцо Монтела вече имат 2 победи от 2 мача и са начело в класирането в Група "К" с 6 точки. Динамо е на последното четвърто място с 0 точки, а по 3 имат в актива си гръцкият ПАОК и френският Гингам.